Parkelak Kimya

Kurumsal

PARKELAK KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş.

Parkelak Parke Cam Cila Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ticari hayatına 1986 yılında Türkiye’de ilk olarak BASF AG şirketinin know-how’ı ile çift komponentli “Parkelak” markalı parke cilası imalatı ile başladı. Şirketimiz 1990 yılından itibaren ticari faaliyetine Suni Deri imalatında kullanılan hammaddelerin Türkiye Distribütörlüğünü üstlenerek hammadde ithalatını da çalışmalarına eklemiştir.

Gelişmeler neticesinde nevi değişikliğine giderek Parkelak Kimya San. Ve Tic. A.Ş. ünvanını alan şirketimiz kesintisiz 30 yılı aşkın süreden beri Türkiye’nin sayılı güçlü distribütör firmalarından biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Kurulduğu ilk günden beri kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeden çalışan Parkelak Kimya, ithalatını yaptığı hammadde grubunun önemli bir kısmını geniş stoklarında sürekli bulundurarak, müşteri ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmektedir.

Parkelak Kimya, 2013 yılı itibari ile Avrupa menşeili hammaddelerin yanısıra, Uzakdoğu menşeili hammaddeleri de “Parkelak Parkim” markası ile ürün yelpazesine eklemiştir. Şirketimiz Suni Deri’nin üretim süreçlerinde bulunmuş, kullanım amaçları farklı, çeşitli Suni Derilerin üretim tecrübesine sahip teknik kadrosu ile Deri uygulama laboratuvarında geliştirdiğimiz çözümlerimizi müşterilerimizle paylaşarak taleplere en hızlı şekilde destek verebilmektedir.